اهمیت اندازه دور کمر

اهمیت اندازه دور کمر
اهمیت اندازه دور کمر
1398/10/3
0
622

خطر ابتلا به برخی از مشکلات سلامتی می تواند تحت تاثیر مکانی که چربی بدن شما ذخیره شده است قرار بگیرد. داشتن چربی بیش از حد در اطراف کمر می تواند منجر به افزایش خطر ابتلا به بیماری های مانند:
بیماری قلبیدیابت نوع 2سرطانو سکته شود.
اندازه گیری دور کمر
اندازه گیری دور کمر یک راه مناسب برای بررسی میزان چربی است که شما در ناحیه کمر حمل می کنید.
ممکن است شما یک BMIسالم داشته باشید اما هنوز چربی شکمی زیادی داشته باشید (به این معنا که هنوز خطر ابتلا به این بیماری ها در شما وجود دارد).
برای اندازه گیری دور کمر
پایین دنده ها و بالای لگن خود را پیدا کنید.متر را در دور کمر خود و بین این دو نقطه خود قرار دهیدقبل از اندازه گرفتن به طور طبیعی هوا را خارج کنید
بدون توجه به قد یا BMI، اگر دور کمر شما به طور متوسط:
94 سانتی متر یا بیشتر برای مردان80 سانتی متر یا بیشتر برای زنان باشد باید برای کم کردن وزن خود تلاش کنید.
اگر دور کمر شما بیش از:
102 سانتی متر یا بیشتر برای مردان88 سانتی متر یا بیشتر برای زنان است شما از ریسک بسیار بالایی برخوردار هستید و باید با متخصصین این حوزه تماس بگیرید.
افزایش وزن زمانی اتفاق می افتد که ما کالری بیشتری نسبت به آنچه نیاز بدن است دریافت کنیم. در طول زمان، این انرژی اضافی توسط بدن به عنوان چربی ذخیره می شود.
اگر شما برای کاهش وزن در تلاش هستید، کمتر خوردن و فعالیت بیشتر ایده خوبیست.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

اطلاعات تماس

آدرس : اروميه -مولوی 2- پشت بیمارستان بین المللی میلاد- خیابان رخشا- طبقه زیر زمین ساختمان کرال (پزشکان)؛ مرکز تندرستی و مشاوره ورشی اندیشه طلوع حرکت
تلفن : 33677430-044
فکس : 33677430-044
ايميل : info@ath66.ir
موبايل : 09910381584

نمادها

logo-samandehi

درباره ما

شرکت انديشه طلوع حرکت، نقطه تلاقي علم و ورزش است که با هدف گسترش اخلاق پهلواني و حرفه اي در ورزش، افزايش سلامت جسمي و روحي جامعه، بالا بردن آگاهي جامعه در مورد فوايد ورزش، ارتقاء سطح علمي کشور در زمينه ورزش با انجام پروژه هاي تحقيقاتي و کارآفريني براي جوانان با همت جمعي از فارغ التحصيلان دکتري و اساتيد دانشگاه در حوزه تربيت بدني و ورزش بنيان نهاده شده است.   .

خبرنامه

ارسال