با چند تمرین درد دیسک کمر را فراموش کنید!

با چند تمرین درد دیسک کمر را فراموش کنید!
با چند تمرین درد دیسک کمر را فراموش کنید!
1402/2/20
0
90

      دیسک کمر زمانی اتفاق می افتد که ستون فقرات با قوس نامناسب سال های سال فشار وزن شما را تحمل میکند. به مرور زمان عضلات نگه دارنده ستون فقرات کوتاه شده و همراه با خود مهره های ستون فقرات را به هم نزدیک میکند که باعث بیرون زدگی دیسک بین مهره ای میشود.

     یکی از علت های دیسک کمر هم حرکت ناگهانی و بلند کردن اجسام بیش از توان شماست که با اسپاسم های شدید و دردناک عضلات مرتبط با مهره های کمر میشود. حتی ممکن است تا چند روز نتوانید راه بروید و دچاراختلال حرکتی شوید. البته تا برطرف شدن درد نباید ورزشی انجام بدهید شما به درمان و استراحت نیاز دارید!

ورزش اول:

    به پشت دراز کشیده پاها را صاف کرده و یک پا را از زیر زانو گرفته و به سمت شکم بکشید بعد از دو ثانیه مکث پایتان را پایین آورده و همین کار را با پای دیگر انجام دهید(یک در میان حرکت را انجام دهید.)

ورزش دوم:

    به پشت خوابیده و از زیر هر دو زانو بگیرید و به مدت ده ثانیه نگه دارید. توصیه میشود سه بار این حرکت را انجام دهید(کشش عضلات ستون فقرات)اگه وزنتان زیاد است و شکم بزرگی دارید از فرد دیگری کمک بگیرید.

ورزش سوم:

    به پشت دراز بکشید و زانو های خود را جمع کنید به حالتی که کف پاهایتان روی زمین باشد. دستان خود را باز کنید تا تعادل داشته باشید. حال پاهایتان را به هم جفت کنید و به آرامی زانوها را به سمت راست و چپ ببرید سعی کنید به زمین نزدیک کنید.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

اطلاعات تماس

آدرس : اروميه -مولوی 2- پشت بیمارستان بین المللی میلاد- خیابان رخشا- طبقه زیر زمین ساختمان کرال (پزشکان)؛ مرکز تندرستی و مشاوره ورشی اندیشه طلوع حرکت
تلفن : 33677430-044
فکس : 33677430-044
ايميل : info@ath66.ir
موبايل : 09910381584

نمادها

logo-samandehi

درباره ما

شرکت انديشه طلوع حرکت، نقطه تلاقي علم و ورزش است که با هدف گسترش اخلاق پهلواني و حرفه اي در ورزش، افزايش سلامت جسمي و روحي جامعه، بالا بردن آگاهي جامعه در مورد فوايد ورزش، ارتقاء سطح علمي کشور در زمينه ورزش با انجام پروژه هاي تحقيقاتي و کارآفريني براي جوانان با همت جمعي از فارغ التحصيلان دکتري و اساتيد دانشگاه در حوزه تربيت بدني و ورزش بنيان نهاده شده است.   .

خبرنامه

ارسال